Books

Cassandra Clare-Mechanický anděl ke stažení

26. října 2011 v 18:06 | Verlka
Název:Mechanický anděl
Původní název:Clockwork Angel
Autor: Cassandra Clare
Žánr: fantasy
Série:Infernal Devices
Díl v sérii: 1. díl
Ke stažení:ZDE
Jazyk:Český
Šestnáctiletá Tessa je sirotek a její klidný život je otřesen, když náhle zmizí její starší bratr Nathaniel a ona zůstane úplně sama. Její hledání ji zavede až do viktoriánského Londýna a tamějšího nebezpečného nadpřirozeného podsvětí, kde se čarodějové potýkají s polovičními démony - podsvěťany. Když Tessa zjistí, že ona sama je podsvěťan, musí začít důveřovat svým přirozeným nepřátelům, démony zabíjejícím Lovcům stínů, pokud vůbec někdy chce najít svého bratra. Rozpolcená mezi krásným Willem, lovcem, který skrývá děsivé tajemství, a oddaným Jemem, jehož závislost na démoních drogách ho pomalu ničí, musí Tessa sebrat všechny své síly, pokud chce vypátrat svého bratra a přežít v tomto novém smrtícím světě.

Modrý měsíc - ke stažení

26. října 2011 v 17:56 | Verlka

Název: Nesmrtelní: Modrý měsíc
Původní název: Immortals: Blue Moon
Autor: Alyson Noël
Žánr: fantasy
Série: Nesmrtelní
Díl v sérii: 2. díl
Počet stran: 264
Ke stažení: ZDE
Jazyk:Český
Zdá se, že lásce mezi Ever a Damenem už nestojí nic v cestě. Hrdinka proniká to tajů své nové identity a do temného, svůdného světa nesmrtelných. Jenže pak Damen onemocní, začne chřadnout a ztrácet své neobyčejné schopnosti. Zoufalá Ever se na jeho záchranu vydá do Země léta a tam objeví způsob, jak vrátit čas. A najednou má na výběr ze dvou možností: Může zachránit umírajícího Damena, nebo otočit běh času, zabránit nehodě, která jí vzala celou rodinu, a žít jako dřív. Jenže cena je příliš vysoká…

Becca Fitzpatrick-Silence

26. října 2011 v 17:52 | Verlka

Název: Ticho
Původní název: Silence
Autor: Becca Fitzpatrick
Žánr: fantasy
Série: Zavržený
Díl v sérii: 3. díl
Online k přečtení:ZDE
Nedorozumění mezi Patchem a Norou je zažehnáno. Společně překonali tajemství svázaná s Patchovou temnou minulostí, smířili dva dosud nesmiřitelné světy a čelili bolestným zkouškám víry a naděje, to vše pro lásku, která má sílu překonat hranice mezi nebem a zemí. Patch a Nora, vyzbrojeni pouze svou bezpodmínečnou důvěrou v toho druhého, se vrhají do zoufalého boje a pokoušejí se zastavit zločince, který má moc navždy zničit vše, o co se snažili, dokonce i jejich vzájemnou lásku.

Zavržený 2 - Crescendo

5. března 2011 v 15:23 | verlka16

Autor: Becca Fitzpatrick
Originální název: Crescendo
Díl: druhý
Vychází v ČR:15.2.2011
Download:ZDE
Jazyk:Český

Našla jsem pro vás odkaz na stažení 2 dílu Zavrženého Crescendo a v češtině.

POPIS: Nora měla vědět, že její život má do dokonalosti daleko.
I přes začínající vztah s jejím andělem strážným, Patchem (který, tituly stranou, nemůže být popsán jinak než slovem andělský) a přežití své vlastní smrti, věci nevypadají zrovna dvakrát dobře. Patch se začíná odtahovat a Nora nemůže přijít na to, jestli je to v jejím nejlepším zájmu nebo se jeho zájem přesunul k její úhlavní nepřítelkyni Marcie Millar.
Nemluvě o tom, že je Nora pronásledována vidinami jejího otce, čímž začne být posedlá hledáním pravdy o tom, co se opravdu stalo tehdy, když odjel do Portlandu a už se nikdy nevrátil.
Čím víc se Nora noří do tajemství okolo otcovy smrti, tím více přichází k otázce jestli její Nephilimská pokrevní linie s tím má něco společného a proč se zdá, že je v nebezpečí mnohem víc než kterákoliv jiná obyčejná dívka.
Vzhledem k tomu, že Patch neodpovídá na její otázky a stojí jí v cestě, musí začít hledat odpovědi sama. Až moc spoléhá na to, že má strážného anděla, což dostává Noru do riskantních situací víc a víc.
Ale může opravdu na Patche spoléhat, když možná skrývá tajemství mnohem temnější, než by si dokázala představit?

Kelly Creagh-Nevermore

19. února 2011 v 14:00 | verlka16

Autor: Kelly Creagh
Originální název: Nevermore
Knižní série: Nevermore
Díl: první
Žánr: fantasy, démoni, ghúlové, horor

Česká anotace: prozatím neexistuje v češtině

Anotace na Goodreads:
 A pak havran, již nepoletujíce, jen sedíce, jen sedíce,
na bledé bustě Pallas nad dveřmi mé komnaty, 
jeho oči vypadajíce jako démona, jenž sní,
světlo lampy vrhajíce jeho stín na podlahu,
a má duše z toho stínu ležíc na zemi
měla by býti pozvednuta - nikdy více!

- z knihy "Havran", Edgar Allan Poe
(můj doslovný lehce básnický překlad :D)

Roztleskávačka Isobel Lanely je zděšená, když ji přiřadí do páru s Varenem Nethersem pro vypracování projektu do Angličtiny, který si mají odbýt v den významného fotbalového zápasu, což je vážně nefér. Chladný a rezervovaný, cynický a s jazykem ostrým jako břitva dává Varen jasně najevo, že by s ní taky nechtěl mít nic společného. Ale když Isobel objeví podivné texty v jeho bloku, nemůže si pomoct a začne vidět tohoto tajemného kluka s pronikavým pohledem úplně jinýma očima.

Brzy se Isobel přistihne při vymýšlení výmluv pro to, aby mohla být s Varenem. Soustavně se odtahuje od svých přátel a jejího vlastnického přítele a dostává se hlouběji a hlouběji do světa snů, který Varen vytvořil na stránkách svého bloku, říše, kde se děsivé příběhy Edgara Allan Poe probouzejí k životu.

Když se její svět kolem ní začne hroutit, zjistí Isobel, že její sny, stejně jako slova, pojmou mnohem víc energie, než by si mohla kdy představit a že ty nejděsivější reality jsou ty, které přicházejí z mysli. A teď musí najít cestu, jak se dostat k Varenovi dřív, než jej pohltí stíny jeho vlastních nočních můr.

Závisí na tom jeho život.

Cassandra Clare-Clockwork Angel

19. února 2011 v 13:55 | verlka16

Autor: Cassandra Clare
Originální název: Clockwork Angel
Knižní série: The Internal Devices
Díl: první
Žánr: fantasy, lovci stínů, démoni, upíři, čarodějové

Anotace na Goodreads: Magie je nebezpečná - ale láska je stále mnohem nebezpečnější.

Když šestnáctiletá Tessa Gray přepluje oceán, aby našla svého bratra v Anglii, v době vlády královny Viktorie, něco děsivého na ni číhá v londýnském podsvětí, kde se potkloukají upíři, vlkodlaci a další nadpřirozené bytosti. Jedině Lovci stínů, bojovnící předurčeni zbavit svět démonů, je dokážou postavit do latě a zařídit pořádek.

Unesena tajemnými Temnými sestrami, členkami organizace, která si říká Klub Pandemonium, se brzy Tessa dozví, že sama patří mezi členy podsvětí a že ovládá vzácnou schopnost: schopnost proměny v jinou osobu. Ba co víc, Magistr, tajemná osoba, která vede Klub, se nezastaví před ničím, jen aby dostal Tessu i její schopnost.
Bez přátel a jako lovná zvěř najde Tessa útočiště u Lovců stínů v londýnském institutu, kteří přísahali, že jí pomůžou najít bratra, pokud použije svou schopnost v jejich prospěch. Brzy se ocitne mezi dvěma nejlepšími kamarády: Jamesem, jehož křehká krása skrývá smrtící tajemství, a modrookým Willem, jehož uštěpačné vtipy a kolísavá nálada drží všechny na vzdálenost paže... všechny kromě Tessy. Jejich hledání je přivádí hluboko do srdce tajemného spiknutí, které by mohlo zničit Lovce stínů a Tessa zjišťuje, že si možná bude muset vybrat mezi záchranou svého bratra a pomocí přátelům zachránit svět... a že láska může být tou nejnebezpečnější magií ze všech.

Zavržený 2 - Crescendo

12. února 2011 v 13:05 | verlka16


Autor: Becca Fitzpatrick
Originální název: Crescendo
Díl: druhý
Vychází v ČR:15.2.2011
Download:ZDE
Jazyk:Anglický

POPIS: Nora měla vědět, že její život má do dokonalosti daleko. 

I přes začínající vztah s jejím andělem strážným, Patchem (který, tituly stranou, nemůže být popsán jinak než slovem andělský) a přežití své vlastní smrti, věci nevypadají zrovna dvakrát dobře. Patch se začíná odtahovat a Nora nemůže přijít na to, jestli je to v jejím nejlepším zájmu nebo se jeho zájem přesunul k její úhlavní nepřítelkyni Marcie Millar. Nemluvě o tom, že je Nora pronásledována vidinami jejího otce, čímž začne být posedlá hledáním pravdy o tom, co se opravdu stalo tehdy, když odjel do Portlandu a už se nikdy nevrátil.

Čím víc se Nora noří do tajemství okolo otcovy smrti, tím více přichází k otázce jestli její Nephilimská pokrevní linie s tím má něco společného a proč se zdá, že je v nebezpečí mnohem víc než kterákoliv jiná obyčejná dívka. 

Vzhledem k tomu, že Patch neodpovídá na její otázky a stojí jí v cestě, musí začít hledat odpovědi sama. Až moc spoléhá na to, že má strážného anděla, což dostává Noru do riskantních situací víc a víc.

Ale může opravdu na Patche spoléhat, když možná skrývá tajemství mnohem temnější, než by si dokázala představit?

Alexandra Adornetto - Halo

12. února 2011 v 12:36 | verlka16

POPIS:V ospalém městečku Venus Cove se toho moc neděje. Ale vše se změní, když jsou z nebe sesláni tři andělé, aby ochránili město před hromadícími se silami temnoty: Gabriel, válečník, Ivy, léčitelka a Bethany, dospívající dívka, která je z tria nejméně zkušená. Tvrdě pracují, aby zakryli svou pravou identitu a - nejvíce ze všeho - svoje křídla. Ale mise je ohrožena, když je nejmladší anděl Bethany poslána na střední školu, kde se zamiluje do pohledného školního kapitána Xaviera Woodse. Bude vzdorovat zákonům Nebe tím, že ho bude milovat? Věci vyvrcholí, když si andělé uvědomí, že nejsou jedinou nadpřirozenou silou ve Venus Cove. Ve měste je nový kluk, který je okouzlující, svůdný a smrtící. A co je nejhorší ze všeho, jde po Beth.

Ke stažení:ZDE
Jazyk:Anglický
Formát.Pdf

Škola noci 7 - Spálená

12. února 2011 v 12:01 | verlka16
Tak mám tu pokračování Školy noci 7 Spálená.Nenašla jsem ji nikde ke stažení tak vám aspoň shrnu o čem to bude.
POPIS:Věci se vyvinuly doslova katastrofálně. Zoeyina duše se roztříštila na kousky. Touží zůstat v Druhém světě navěky, daleko od všech problémů a zlomeného srdce. Čas rychle plyne a s každou hodinou je jasnější, že šance na Zoeyinu záchranu se zmenšují. Jen jedna žijící bytost by ji mohla přivést zpět - Stark musí najít způsob, jak to udělat. Velká upíří rada tvrdí, že on sám musí zemřít, aby se Zoey vrátila. Pochybnosti však zůstávají - co když se to nepodaří? A čas stále běží ... Už jen posledních sedm dní ...

Stevie Rae musí mezitím řešit vlastní problémy, které jí brání pomoci Zoey. Drsná červená mláďata rozehráli vlastní hru a před jejich následky je nemůže nikdo ochránit. Ani Stevie Rae. Tajemství, které ukrývá, může pomoci přivést Zoey zpět, ale zároveň je vážnou hrozbou pro její vlastní svět.
Ve středu celého zmatku je Afrodita - bývalé mládě, maximální boserka z pekla. Dostala od bohyně dar vizí o budoucích hrozbách (pokud se to dá nazvat darem), jenže tentokrát se bohyně Nyx zjevně rozhodla promluvit prostřednictvím Aphrodite, zda se jí to líbí nebo ne. I Afrodita může mít velký vliv na to, zda se Zoeyina duše vrátí. Její priority a věrnost se však mohou vydat jakýmkoli směrem.

Tři dívky zahrávající si s ohněm. Pokud si nedají pozor, každá se může spálit ...

Škola noci 6 Pokušená ke stažení

8. února 2011 v 16:39 | verlka16
Tak mám pro vás odkaz ke stažení 6 dílu Školy noci Pokušená.
Já už mám přečtených všech 5 dílů no a dneska jsem narazila na odkaz ke stažení 6 dílu tak jsem ho sem pro vás dala.Je to moje oblíbená knížka hned po Vampýrské akademii.Už se moc teším jsem zvědavá jak to všechno dopadne takže se jdu pustit do čtení :D
A co vy jakej máte názor na Školu noci.

Popis:Zoey Redbirdové a jejím přátelům se podařilo vyhnat z Tulsy nesmrtelného anděla Kalonu i zlou velekněžku Neferet a mohou se tak vrátit do Školy noci, po které se jim všem už stýská. Kalonovo záhadné kouzlo však stále působí a Zoey musí jeho svádění odolávat pokaždé, když vstoupí do říše snů. Navíc se jí zdá, že v Kalonovi se přece jen skrývá přinejmenším troška dobra. Není však sama, kdo musí dělat těžká rozhodnutí a vybrat si, jestli poslechne instinkt, nebo hlas rozumu. Její nejlepší kamarádka Stevie Rae, první dospělá červená upírka na světě, totiž skrývá temné tajemství, které ji může stát život - anebo jí ho naopak zachránit.

Ke stažení: ZDE CZ DOC

 
 

Reklama