Cassandra Clare-Clockwork Angel

19. února 2011 v 13:55 | verlka16 |  Books

Autor: Cassandra Clare
Originální název: Clockwork Angel
Knižní série: The Internal Devices
Díl: první
Žánr: fantasy, lovci stínů, démoni, upíři, čarodějové

Anotace na Goodreads: Magie je nebezpečná - ale láska je stále mnohem nebezpečnější.

Když šestnáctiletá Tessa Gray přepluje oceán, aby našla svého bratra v Anglii, v době vlády královny Viktorie, něco děsivého na ni číhá v londýnském podsvětí, kde se potkloukají upíři, vlkodlaci a další nadpřirozené bytosti. Jedině Lovci stínů, bojovnící předurčeni zbavit svět démonů, je dokážou postavit do latě a zařídit pořádek.

Unesena tajemnými Temnými sestrami, členkami organizace, která si říká Klub Pandemonium, se brzy Tessa dozví, že sama patří mezi členy podsvětí a že ovládá vzácnou schopnost: schopnost proměny v jinou osobu. Ba co víc, Magistr, tajemná osoba, která vede Klub, se nezastaví před ničím, jen aby dostal Tessu i její schopnost.
Bez přátel a jako lovná zvěř najde Tessa útočiště u Lovců stínů v londýnském institutu, kteří přísahali, že jí pomůžou najít bratra, pokud použije svou schopnost v jejich prospěch. Brzy se ocitne mezi dvěma nejlepšími kamarády: Jamesem, jehož křehká krása skrývá smrtící tajemství, a modrookým Willem, jehož uštěpačné vtipy a kolísavá nálada drží všechny na vzdálenost paže... všechny kromě Tessy. Jejich hledání je přivádí hluboko do srdce tajemného spiknutí, které by mohlo zničit Lovce stínů a Tessa zjišťuje, že si možná bude muset vybrat mezi záchranou svého bratra a pomocí přátelům zachránit svět... a že láska může být tou nejnebezpečnější magií ze všech.


Nakladatel: Margaret K. McElderry (EN verze)
Počet stran: 479 (EN verze)
Vazba: Vázaná i brožovaná (EN verze)
Vydání v USA: 31.8.2010
Vydání v ČR: prozatím nevyšlo

knizni-doupe.blogspot.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Elena vs. Katherine

Elena
Katherine

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama